Centrum pro drogově závislé na Můstku?

Protidrogové centrum Praha1

Rada hlavního města Prahy v červnu 2025 schválila vznik tří nových kontaktních center pro drogově závislé.

Jedno z těchto center má být ve vestibulu metra pod Jungmannovým náměstím, což je v blízkosti stanice metra Můstek. Centrum u Můstku nemá být „běžné kontaktní centrum“ v pravém smyslu, ale spíše adiktologická specializovaná služba určená pro klienty, kteří již mají motivaci ke změně.

Magistrát zdůrazňuje, že rozšíření sítě adiktologických center je nutné pro řešení otevřené drogové scény v Praze a pro zajištění zdravotně-sociální pomoci závislým.

Opozice a kritika

Některé městské části (zejména Praha 1) nesouhlasí s umístěním centra ve vestibulu metra Můstek / Jungmannovo náměstí. Střet je jak politický, tak veřejný – značná část místních obyvatel se obává vlivu takového centra v hustě frekventované centrální lokalitě.
Městská část P1 požaduje zastavení přípravy projektu. Kromě Prahy 1 také Praha 7 kritizuje plány: podle zastupitelů Praha 7 město nesplnilo některé dřívější dohody ohledně sítí center.

Co si myslíte vy?

…o plánovaném centru pro lidi se závislostí u Můstku? Napište nám svůj názor — zajímá nás každý podnět.

Názory

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *